Niektórzy właściciele czworonożnych pupilów nie zdają sobie do końca sprawy z tego, że oprócz wykonywania komend i sztuczek, pies powinien także uczyć się odpoczywać. Nadmiernie aktywny pies jest często zwyczajnie przeciążony otaczającymi go bodźcami. Wsparcie właściciela w nauce regulacji czasu na zabawę i odpoczynek jest nieocenione. Jakie powinno być idealne legowisko dla psa, aby odpoczynek przynosił pełną regenerację? I dlaczego spokój i nauka efektywnego odpoczywania są tak ważna w psim życiu?

Dlaczego spokój i odpoczynek są ważny w życiu psa?

Pies, który nie umie wchodzić w stan odpoczynku, często bywa nieustannie pobudzony. Może to doprowadzić do emocjonalnych, a nawet agresywnych relacji na nawet najdrobniejsze bodźce z zewnątrz. Po aktywności, takiej jak długi spacer lub trening, pies musi odpocząć i zregenerować siły. Pozwoli mu to na wyciszenie emocji oraz uspokojenie organizmu.

Aby nauczyć psa odpoczywania, należy przede wszystkim zadbać o stały rytm dnia pupila. Przewidywalny harmonogram daje psu spokój i nie wprowadza niepotrzebnych reakcji emocjonalnych związanych ze zmianą. Czas i miejsce posiłku powinno również być stałe, a na czas jego spożywania psiak, w miarę możliwości, powinien mieć zapewniony spokój i ciszę. Zabawa, której możemy uczyć czworonoga w domu, to zabawa samodzielna, np. z wykorzystaniem mat węchowych. Powinniśmy, natomiast, unikać zabaw polegających na przynoszeniu zabawek i takich, które powodują nadmierne pobudzenie psychofizyczne pupila. Właściciel codziennie musi zapewnić swojemu czworonogowi wysiłek, zarówno fizyczny, a więc bieganie, spacery, jak i intelektualny np. wykonywanie sztuczek i komend czy ćwiczenia węchowe. Pies powinien choć raz dziennie chodzić na długi spacer. Po spacerze powinien, natomiast, regenerować siły, np. w swoim legowisku dla psa. Legowisko jest bezpieczną oazą dla naszego pupila.

Jakie powinno być legowisko dla psa?

Legowisko dla psa powinno być przede wszystkim odporne na zadrapania. Oprócz tego, dla wygody właścicieli, dobrze, aby było również łatwe w czyszczeniu. Tylko poddane testom i wykonane z najlepszych materiałów oraz wysokiej jakości wypełnienia, będzie wygodne i komfortowe dla każdego zwierzaka. W zależności od wielkości i wieku psa legowiska występują w różnych rozmiarach tak, aby każdy pupil mógł regenerować się w idealnie dobranym dla siebie posłaniu. Legowisko dla psa, to miejsce, w którym pupil intensywnie wypoczywa i nabiera energii do wyzwań kolejnego dnia. Każde z przygotowanych legowisk dla psa powinno być wygodne i wykonane z samych materiałów najwyższej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here