Do podstawowych obowiązków właściciela czworonoga niewątpliwie należy zaliczyć dobór odpowiedniego żywienia. Trzeba pamiętać, że dieta naszego pupila powinna być skomponowana w taki sposób, aby zawierała wszystkie niezbędne składniki dla prawidłowego rozwoju i była przede wszystkim smaczna. Podając dopasowany i zbilansowany posiłek, dbamy o to, żeby Twój czworonożny przyjaciel był nie tylko zdrowy, ale też pełen energii. Jaka karma będzie odpowiednia? To pytanie niejednokrotnie zadają sobie właściciele psów. W tym artykule przyjrzyjmy się karmie mokrej.

Jaka karma mokra dla psa?

Wielu właścicieli decyduje się na podawanie swojemu psu wyłącznie karmy mokrej. Jej niewątpliwą zaletą jest duża wilgotność, która często sięga aż 80%. Jest ona też mniej kaloryczna niż tradycyjna karma sucha. W tym przypadku może się okazać idealnym rozwiązaniem u psa z nadwagą. Szczególną uwagę należy zwrócić na skład takiej karmy. Powinna ona być bogata w białko, niezbędne substancje mineralne, a także witaminy. Warto pamiętać, że im większa porcja mięsa w porównaniu do innych składników, tym karma jest lepsza dla Twojego czworonoga.

Wiejska zagroda karma mokra to niewątpliwie dobry wybór dla Twojego pupila. Zwykle jest dostępna w puszkach o różnej gramaturze, co pozwala kontrolować wielkość podawanego posiłku dla naszego futrzaka. Zachwyca również swoją różnorodnością. Możemy wybierać pomiędzy:

 

  • rybną ucztą, w skład której wchodzą ryby, jak na przykład czarniak, pstrąg, dorsz czy łosoś, świeży olej z łososia oraz kwasy tłuszczowe Omega 3, które są niezbędne dla zapewnienia zdrowej skóry i lśniącej sierści Twojego futrzaka, 
  • poprzez kaczkę z gruszką, z dużą zawartością mięsa z kaczki, zatopionego w bulionie własnym oraz mięsa indyka,
  • aż po dorsz z indykiemTaki duet to nie tylko lekkostrawne białko z mięsa dorsza, czy mała zawartość tłuszczy, ale też posiłek bogaty w niezbędne witaminy z grup A i B, które nie tylko wpływają korzystnie na układ wzrokowy, ale też przyczyniają się do dobrej kondycji skóry i sierści naszego psiaka. Nazwa brzmi kusząco, a skład niewątpliwie zachęca do podania takiego posiłku Twojemu pupilowi.

Wiejska zagroda karma dla psa nie zawiera zbóż czy glutenu oraz nie ma tam żadnych dodatków modyfikowanych genetycznie, tzw.: GMO. 

Karma dla psa wiejska zagroda to przede wszystkim proste składniki, które nie zawierają żadnych ulepszaczy oraz zbędnych dodatków, a specjalnie wyselekcjonowane składniki urozmaicą dietę Twojego psa i zapewnią energię na cały dzień.

Należy pamiętać, że sposób odżywiania Twojego pupila znacząco wpływa na jego codzienne funkcjonowanie oraz ogólną kondycję. Dobierając odpowiednią karmę, należy uwzględnić aktualne potrzeby Twojego psiaka, wiek oraz to, jakie ma usposobienie.

Najlepsza karma to taka, która nie tylko dostarczy wszystkich niezbędnych składników, ale będzie bogata w witaminy i minerały, które mają korzystny wpływ na stawy, czy sierść Twojego czworonoga. Sklepy zoologiczne obfitują w duży wybór różnego rodzaju karm suchych i mokrych. Bez względu na to, na jaką karmę się zdecydujemy dla naszego pupila, wszystkie niewątpliwie znajdziemy na zoo24.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here