Każdy wyjazd wymaga od nas odpowiedniego przygotowania. Gdy zatem zamierzamy zabrać ze sobą swojego pupila, także powinniśmy pamiętać o paru kwestiach, zanim wsiądziemy do samochodu i ruszymy w drogę. Jak zaplanować podróżowanie z psem? Co jest szczególnie na różnych etapach wybierania się w podróż? O tym wszystkim opowiemy w dzisiejszym artykule.

Przed podróżą

Zanim wybierzemy się w drogę, trzeba dobrze przygotować się na wakacje z psem. Na początek szukamy noclegu w miejscu, w którym mogą przebywać zwierzęta. Przyda się też kawałek trawy, gdzie pupil będzie mógł się wyszaleć, ale też załatwić swoje potrzeby – właściciel zawsze jest zobligowany go posprzątania po swoim psie.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, co będziemy mogli zrobić ze swoim pupilem. Chodzenie na spacer, zabawy w wodzie, wspinanie się po górach – to wszystko warto przemyśleć, zanim rozpoczniemy wakacje z psem w Polsce. Należy też sprawdzić, gdzie są restauracje i jadłodajnie przyjazne zwierzętom.

Na koniec sprawdzamy także stan zdrowia pupila. Nie chcielibyśmy rozpocząć wyjazdu od odkrycia choroby czy robaków. Przed wyjazdem najlepiej udać się do weterynarza, by upewnić się, że podróż będzie przebiegać bez większych zakłóceń. Warto też zabrać ze sobą środki na kleszcze bez względu na to, gdzie zamierzamy się wybrać z pupilem.

Jak się zapakować?

Kolejną kwestią jest zapakowanie się na wyjazd z psem. Z podstawowych rzeczy należy zabrać ze sobą:

  • Zapas jedzenia – ilość odpowiednia na wszystkie dni, a dodatkowo kilka porcji na wszelki wypadek. Lepiej nie ryzykować nagłej zmiany karmy.
  • Miska – a nawet dwie. Jedna na wodę, druga na jedzenie. Najlepiej postawić na składaną, która przyda się nie tylko w miejscu docelowym, ale także podczas całej podróży. Taki model jest mały, łatwo się suszy i czyści.
  • Woda – na czas podróży, ale także na różne wyjścia podczas urlopu. Wakacje z psem za granicą przeważnie nie ograniczają się do siedzenie w jednym miejscu przez cały dzień.
  • Smakołyki, zabawki i koc jako posłanie – dzięki temu stworzymy w pokoju kącik dla swojego pupila. Będzie miał czym się bawić, gdzie spać.
  • Obroża, szelki i kaganiec – ważne jest to, by psu było w tym wygodnie. Trzeba też dopasować je do rodzaju aktywności danego dnia. Przykładowo w góry przydadzą się szelki do dogtrekkingu i smycz z amortyzatorem.
  • Identyfikator, adresówka, książeczka zdrowia – mogą okazać się zupełnie zbędne, ale zawsze na wszelki wypadek warto je mieć ze sobą.
  • Dodatkowe rzeczy: szampon, odżywka, kamizelka do pływania, mini apteczka (coś na świąt, ukąszenia, rany, alergie czy pasożyty, krem przeciwsłoneczny, strzykawka, rękawice gumowe, szczypce)

Powyższe przedmioty są niezbędne na wyjazd z psem do Chorwacji czy każde inne miejsce na świecie.

Butelka turystyczna dla psa

Butelka turystyczna dla psa

Jadąc na wakacje musimy zadbać przede wszystkim o odpowiednie nawodnienie swojego pupila. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, często towarzyszy nam na spacerach czy w odpoczynku na plaży. Noszenie ze sobą butelki z wodą i miski bywa uciążliwe. Warto więc zaopatrzyć się w turystyczną butelkę na wodę. Posiada ona wygodną miseczkę, którą możesz napełnić przyciskając butelkę. Ogromną zaletą jest korek niekapek. Możesz więc schować ją do plecaka, a nawet do niego przyczepić! Nie zajmie wówczas dużo miejsca.

Linka dla psa 20M

Linka dla psa 20M

Jadąc w nowe miejsce nie znamy okolicy. Nie mamy więc pewności, że nasz pupil będzie mógł się swobodnie wybiegać każdego dnia. Z pomocą na pewno przyjdzie nam linka o długości 20 metrów. Dzięki temu nasz zwierzak będzie miał swobodę ruchu, a my będziemy mogli mieć go cały czas pod kontrolą. 

Worki na psie odchody

Worki na psie odchody

Nasz pupil może załatwić się gdziekolwiek. Z pomocą przyjdą nam na pewno woreczki na psie odchody. Są biodegradowalne i wytrzymałe. Pozwolą nam sprzątnąć nieczystości, a także uniknąć mandatu. Można odnaleźć w nich również inne zastosowania. Świetnie sprawdzą się, aby schować w nich przysmaki dla naszego zwierzaka. Możemy zabezpieczyć nimi także płyny i szampony na czas podróży!

Pas samochodowy

Pas samochodowy

Podczas jazdy o własne bezpieczeństwo dbamy przypinając się pasem. Zadbajmy również o bezpieczeństwo naszego psa. Jedną z końcówek pasa wpinamy w odpowiednie miejsce w aucie. Druga końcówka ma karabińczyk, taki jak przy smyczy pupila. Dzięki temu możemy przypiąć pas do szelek czy obroży. Pas posiada możliwość regulacji i jest wykonany z trwałego materiału.

lokalizator dla psa

Lokalizator dla psa

Podczas wakacji warto zaopatrzyć się w lokalizator dla psa GPS (z obrożą). Na pewno chcemy, aby nasz pupil również skorzystał z wyjazdu i mógł swobodnie się wybiegać, na przykład w lesie czy na plaży. Kiedy nasz zwierzak oddali się lub pobiegnie za zwierzyną i zniknie z pola widzenia oszczędzimy sobie nerwów. Bowiem na ekranie swojego smartfona, tabletu lub komputera będziemy mogli śledzić jego lokalizację. Obroża GPS może być zastosowana u psów wszystkich ras.

Jak wybrać się w drogę?

Oczywiście trzeba zadbać także o wygodę podczas jazdy. Musi się znaleźć odpowiednie miejsce dla psa podczas podróży. Najczęściej właściciele sięgają po specjalne maty albo transportery, które można łatwo zapiąć pasami. Dzięki temu pies jest bezpieczniejszy podczas podróży i nawet dłuższe wyprawy nie będę dla niego tak męczące. Warto zadbać o to, by pies na wakacjach czuł się równie dobrze, co i my.

A jeśli pies ma problemy z zębami, to można zaopatrzyć się też w tabletki na świeży oddech. Szczególnie podczas wspólnej jazdy samochodem czy pociągiem może być to uciążliwe. Takie tabletki działają szybko i doraźnie, dzięki czemu nie będziemy mieli większych problemów podczas podróżowania.

Podsumowanie

Zadbanie o poszczególne kwestie może sprawić, że podróżowanie z psem będzie sprawiać nam prawdziwą przyjemność. Sam zwierzak także będzie zadowolony z podróży i nic nie będzie mu doskwierać. Dlatego warto przygotować się do wyprawy na kilka tygodni wcześniej, by o niczym nie zapomnieć.

Poza wspomnianymi przedmiotami warto zabrać ze sobą też dobry humor i plan na spędzenie urlopu. Dzięki temu dobrze wykorzystamy każdą chwilę, jaka będzie nam dana. Będziemy też umieli cieszyć całym wyjazdem, jaki zamierzamy spędzić razem ze swoim pupilem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here