Każdy właściciel chce zapewnić swojemu pupilowi najlepszą opiekę weterynaryjną. Coraz częściej słyszy się o weterynariach, które oferują usługi całodobowo przez siedem dni w tygodniu. Są to miejsca, w których w każdej chwili otrzymasz profesjonalną pomoc dla ukochanego pupila. W jaki sposób działają? Kiedy zwrócić się do kliniki całodobowej? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Czym jest całodobowa klinika weterynaryjna?

Całodobowa przychodnia weterynaryjna to miejsce, które jest otwarte przez cały czas, aby w nagłym wypadku móc przyjąć chore zwierzę. Lecznica taka jest otwarta również w godzinach nocnych, w przeciwieństwie do tradycyjnych klinik, które zamykają się średnio około 18:00 i nie zawsze są gotowe przyjąć pacjenta poza godzinami działania weterynarza.

Większość klinik całodobowych znajduje się w większych miastach – dyżury weterynaryjne w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu świadczone są nie tylko w godzinach nocnych, lecz także w weekendy i święta. Wybierając taką przychodnię, właściciele mogą czuć się znacznie spokojniej, gdy tylko pupilowi zaczyna coś dolegać. Kliniki te przyjmują czworonożnych pacjentów w gabinetach, lecz są też otwarte na telefony awaryjne, czy nawet wizyty domowe!

Dog with broken leg at a vet

Warto jednak pamiętać o tym, że całodobowa klinika weterynaryjna w Warszawie https://www.wetmarysin.pl pomaga nie tylko w nagłych przypadkach! Jest to przychodnia, która oferuje szeroki zakres usług z zakresu weterynarii, wykraczających poza pierwszą pomoc i proste diagnozy. W weterynarii tej działają specjaliści tacy jak weterynarz onkolog, kardiolog, ortopeda czy nawet stomatolog!

Przeczytaj także:

Wakacje z pieskiem – jak się przygotować?

Kiedy zwierzę należy natychmiast przywieźć do kliniki?

Nie da się ukryć, że jednym z najczęstszych powodów wizyty w klinice całodobowej są wypadki samochodowe z udziałem zwierzaka. Mimo że niektóre z nich kończą się tragicznie, to należy pamiętać, że wielu czworonogom można jeszcze pomóc. Jeśli zwierzę próbuje się podnieść i oddycha, należy niezwłocznie wyruszyć do przychodni. Dopiero tam weterynarz w Warszawie 24h wystawi ostateczną diagnozę i spróbuje pomóc poszkodowanemu. Równie poważne są wypadki takie jak upadek z dużej wysokości oraz walka psów lub kotów. Tutaj w miarę możliwości warto dowiedzieć się, czy zwierzę lub zwierzęta zostały zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Jeśli czworonogi są bardzo agresywne, a w pobliżu nie ma właściciela, koniecznie należy też zawiadomić odpowiednie służby.

Oprócz wcześniej wymienionych wypadków zdarzają się również inne przypadki, w których natychmiast należy zabrać pupila do przychodni. Zaliczają się do nich przede wszystkim różnego rodzaju urazy oka, które nieleczone, w najgorszym stanie mogą przyczynić się do utraty wzroku. Nie można też czekać z leczeniem w momencie, gdy zwierzę spożyje truciznę lub wystąpi u niego obfite krwawienie. Bardzo niebezpieczna jest również utrata przytomności oraz widoczne problemy z wypróżnianiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here