Akcesoria dla psa to przedmioty, które będą wspierać Twojego pupila w codziennym funkcjonowaniu. Niezależnie od wielkości psa, czy jego temperamentu ich użytkowanie może wpłynąć pozytywnie na komfort psychiczny oraz fizyczny.

Maty chłodzące dla psa, akcesoria na lato

Upalne dni dają się we znaki każdemu, jednak niektóre rasy psów znoszą je wyjątkowo źle.

Wówczas dobrym rozwiązaniem jest zakup maty chłodzącej. Wytrzymały materiał wypełniony jest specjalną substancją chłodzącą, która stopniowo uwalnia zimno pod wpływem nacisku na powierzchnię. Temperatura nie obniża się gwałtownie oraz nie jest bardzo niska. Daje jednak poczucie przyjemnego chłodu na dłuższy czas.

Tego rodzaju posłanie może też być stosowane dla zwierząt po urazach w celu łagodzenia bólu.

Mata może zostać umieszczona na podłodze domu, w budzie lub w samochodzie żeby umilać podróż zwierzakowi.

Przeczytaj także:

Wakacje z pieskiem – jak się przygotować?

Klatka kennelowa dla małych i dużych psów

Niezależnie od wielkości Twojego psa, zwierze musi mieć swoje własne miejsce. Przestrzeń, która jest nienaruszalna daje ogromny komfort psychiczny. W razie sytuacji stresowej jest to azyl, w którym zwierze może się uspokoić.

Klatka kennelowa jest odpowiedzią na zapotrzebowanie własnego, bezpiecznego terytorium psa, dlatego nie może być w niej zamykany w formie kary.

Dla właściciela jest to sposób na lepszą kontrolę zwierzęcia w razie potrzeby wyjść z domu (nie można jednak psa w kennelu zamykać na zbyt długi czas) lub w sytuacji kiedy przychodzą goście.

Zwierzę, które zapragnie spokoju lub samotności w każdej chwili może się do niej udać. Wówczas należy pamiętać, że nie można zakłócać tej izolacji.

Kennel powinien być umiejscowiony w spokojnym miejscu na uboczu, bez dostępu do głośnych dźwięków.

Klatka kennelowa może służyć też do bezpiecznego transportu psa podczas podróży autem.

Kongo na przysmaki

Kongo wytwarzany jest z naturalnej gumy. Najczęściej przyjmuje kształt walca lub stożka z otworem, do którego wsypuje się smaczki. Zwierzę poprzez interakcje z nim (popychanie, przesuwanie) wydostaje jedzenie ze środka.

Konga to niezbędne akcesoria dla psów, które wykazują zbyt duże łaknienie lub dla osobników mających potrzebę zewnętrznej stymulacji do uspokojenia się. Gryzienie oraz żucie przedmiotu pozwala na wyładowanie emocji. Podobnie jak już samo zajęcie czynnością mającą na celu dostanie się do przysmaku.

Przedmioty są również bardzo dobre dla higieny jamy ustnej, dzięki wypustkom na swojej powierzchni.

Wprowadzane na co dzień akcesoria dla psa wpłyną widocznie na funkcjonowanie pupila. Zyska na nich zarówno właściciel jak i przede wszystkim zwierzę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here