Asortyment preparatów pielęgnacyjnych i prozdrowotnych dla psów z roku na rok się powiększa. Dzięki temu możemy zagwarantować swoim czworonogom jak najlepszą opiekę. Jednym z bardziej uniwersalnych środków jest srebro koloidalne. Przy czym warto nadmienić, że wcale nie jest ono zarezerwowane tylko dla zwierząt, ponieważ także ludzie korzystają często z jego wyjątkowych właściwości. Czym zatem jest srebro koloidalne? Jakie zastosowanie znajduje, jeśli chodzi o pielęgnację psa i jak należy używać tego wyjątkowego preparatu? Już wszystko wyjaśniamy!

Czym jest srebro koloidalne?

Bardziej fachowa nazwa srebra koloidalnego to kolargol i jest to nic innego jak bardzo mocno rozdrobnione cząsteczki srebra zmieszane z białkiem lub żelatyną. Preparat ten jest z powodzeniem stosowany w leczeniu zarówno ludzi, jak i zwierząt. Charakteryzuje się bowiem silnym działaniem antyseptycznym, bakteriobójczym, grzybobójczym oraz antywirusowym. Srebro koloidalne często określa się jako naturalny antybiotyk. Odznacza się zatem naprawdę szerokim spektrum działania. Przy czym przyjmowane w rozsądnych dawkach jest w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Ponadto srebro koloidalne znajduje również zastosowanie w kosmetyce – wszystko za sprawą jego doskonałych właściwości regeneracyjnych. Tym samym jest ono składnikiem nie tylko preparatów leczniczych, ale także kosmetycznych. Stosowane jest również w okulistyce – srebro koloidalne znajdziemy w składzie weterynaryjnych kropli do oczu. Gdzie dokładnie znajduje zastosowanie srebro koloidalne dla psa? I jak go używać?

[obraz_1]

Przeczytaj także:

Wakacje z pieskiem – jak się przygotować?

Srebro koloidalne dla psa – zastosowanie

Tak rozległy zakres działania kolargolu sprawia, że jest to preparat, który ma bardzo szeroki zakres zastosowań – zarówno tych pielęgnacyjnych, jak i leczniczych. Tym samym srebro koloidalne dla psa jest najczęściej używane:

  • do przemywania skóry z ranami, stanami zapalnymi, ukąszeniami owadów,
  • do pielęgnacji zaropiałych oczu i usuwania zacieków przy oczach (np. u maltańczyków),
  • na stany zapalne uszu,
  • do dezynfekcji otoczenia psa,
  • do pielęgnacji jamy ustnej psa (likwidacja nieprzyjemnego zapachu, pomoc przy zwalczaniu stanów zapalnych dziąseł),
  • przy różnego rodzaju infekcjach.

Jak widać, srebro koloidalne dla psa jest naprawdę niezwykle uniwersalnym produktem. Pozwala skutecznie zwalczać infekcje i ułatwia pielęgnację czworonoga, działając również profilaktycznie za sprawą eliminacji bakterii, grzybów czy wirusów – likwiduje aż 650 przeróżnych patogenów.

Jak używać srebra koloidalnego dla psa?

Na rynku znaleźć można różne preparaty zawierające srebro koloidalne dla psa. Często są to preparaty aplikowane za pomocą atomizera. Pozwala to na wygodne nałożenie środka czy to na ranę, do pyska czy na wacik (przykładowo do przemycia oczu). Sposób użycia danego preparatu wraz z jego dawkowaniem powinien znajdować się na opakowaniu danego produktu. Przy czym zazwyczaj srebro koloidalne stosuje się nie więcej niż dwa razy dziennie. Preparat należy rozpylić z odległości około 25-30 centymetrów i pozostawić przynajmniej na 20-30 minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here