Gryzonie to grupa zwierząt, które muszą mieć swój kącik. Aby czuły się dobrze w domu lub mieszkaniu swojego opiekuna potrzebują miejsca, gdzie będą mogły odpocząć oraz czuć się bezpiecznie, „jak u siebie”. Jeżeli chodzi o warunki, które powinna spełniać klatka, aby zwierzę czuło się w niej komfortowo, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim jej wielkość. Należy wiedzieć, iż lokum gryzonia nigdy nie jest dla niego zbyt duże, dlatego warto wybierać jak największe, a na pewno nie mniejsze niż 60 cm na 40 cm. Nie powinno się wybierać mniejszych klatek, ponieważ zwierzę nie będzie mogło czuć się komfortowo żyjąc na tak małej powierzchni. Tak czy inaczej, niezależnie od wymiarów wybranej klatki należy pamiętać o tym, iż każde zwierzę potrzebuje ruchu, który należy mu zapewnić. Oczywiście dobrym sposobem są specjalne zabawki, które można zakupić, ale to nie powinno być dla zwierzaka jedyną możliwością wybiegania się. Warto przynajmniej raz dziennie umożliwić mu spokojne pospacerowanie po mieszkaniu, oczywiście pod nadzorem, aby gryzoniowi nie stała się krzywda. Wracając do tematu domków dla gryzoni – jeżeli tym, czego szukamy jest najlepsza klatka dla chomika, świnki morskiej czy też szczurka warto wziąć pod uwagę nasz ranking klatek dla gryzoni.

Klatka jak w naturze

Dobrym pomysłem jest drewniana klatka dla chomika. Świetnie sprawdzi się ona także w przypadku innych niedużych gryzoni. Tego rodzaju domek dla zwierząt musi być jednak wykonany z bardzo solidnego drewna, co więcej, musi to być materiał nieszkodliwy dla zwierząt. Istnieje bowiem możliwość, iż gryzonie zaczną swój domek zjadać, co może skończyć się tragicznie, jeżeli nie zadbamy o to, aby klatka była wykonana z odpowiedniego, jadalnego dla zwierząt drewna. Na rynku można znaleźć wiele klatek dla gryzoni wykonanych z drewna, taką konstrukcję można też wykonać samodzielnie.

Tanie klatki dla gryzoni – ekonomiczne rozwiązanie? 

Jeżeli chodzi o tanie klatki dla chomika, które będą również bezpieczne i posłużą przez dłuższy czas, warto sprawdzić tradycyjne klatki wykonane z pręcików z plastikowym lub metalowym podestem. Są one funkcjonalne, praktyczne, a także można je łatwo wyczyścić. Klatek z pręcików można znaleźć na rynku w bardzo wielu wersjach, kolorach, kształtach oraz oczywiście w różnej cenie. Wersją optymalną, czyli atrakcyjną cenowo oraz w dobrej jakości o której warto wspomnieć jest klatka Żolux Neo Muki dla dużych gryzoni. Jest to przestronny, bezpieczny domek dla zwierząt. Oferuje im dużą swobodę ruchów oraz ma otwarcie z góry, co ułatwia bezpieczne wyjmowanie gryzonia oraz czyszczenie. Klatka posiada dwa piętra o regulowanej wysokości. Co więcej, klatka jest bardzo estetyczna, dlatego dobrze komponuje się z każdym wnętrzem, jednocześnie zapewniając zwierzęciu bezpieczne, komfortowe schronienie.

Klatka z przeszkodami

Świetnym rozwiązaniem jest także klatka dla chomika z tunelami. Produktem wartym zainteresowania jest Klatka Rocky posiadająca liczne tunele, dzięki którym zwierzątko może przechodzić na różne poziomy klatki oraz na taras. Co więcej, wewnątrz klatki zamontowany jest dodatkowy mały domek, w którym chomiki i inne zwierzątka budują legowiska. W klatce znajduje się także kołowrotek, czyli zabawka, która pozwala zwierzątkom spożytkować nagromadzoną energię biegając czasami nawet przez dużą część dnia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here