Gryzonie to grupa zwierząt, które muszą mieć swój kącik. Aby czuły się dobrze w domu lub mieszkaniu swojego opiekuna potrzebują miejsca, gdzie będą mogły odpocząć oraz czuć się bezpiecznie, „jak u siebie”. Jeżeli chodzi o warunki, które powinna spełniać klatka, aby zwierzę czuło się w niej komfortowo, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim jej wielkość. Należy wiedzieć, iż lokum gryzonia nigdy nie jest dla niego zbyt duże, dlatego warto wybierać jak największe, a na pewno nie mniejsze niż 60 cm na 40 cm. Nie powinno się wybierać mniejszych klatek, ponieważ zwierzę nie będzie mogło czuć się komfortowo żyjąc na tak małej powierzchni. Tak czy inaczej, niezależnie od wymiarów wybranej klatki należy pamiętać o tym, iż każde zwierzę potrzebuje ruchu, który należy mu zapewnić. Oczywiście dobrym sposobem są specjalne zabawki, które można zakupić, ale to nie powinno być dla zwierzaka jedyną możliwością wybiegania się. Warto przynajmniej raz dziennie umożliwić mu spokojne pospacerowanie po mieszkaniu, oczywiście pod nadzorem, aby gryzoniowi nie stała się krzywda. Wracając do tematu domków dla gryzoni – jeżeli tym, czego szukamy jest najlepsza klatka dla chomika, świnki morskiej czy też szczurka warto wziąć pod uwagę nasz ranking klatek dla gryzoni.

Najlepsze domki i klatki dla gryzoni

Klatka Ferplast Casita 80 dla królików i świnek morskich

Klatka Ferplast Casita 80 dla królików i świnek morskich

Ze względu na duże rozmiary, klatka Ferplast Casita 80 jest świetnym wyborem dla dużych gryzoni, takich jak króliki i świnki morskie. Jej dokładne wymiary to 78 x 48 x 50 cm, które tworzą optymalną przestrzeń życiową dla gryzonia. Klatka wyposażona została w boczne drzwi przesuwne i otwierany sufit, co ułatwia jej czyszczenie, ale również swobodne wypuszczanie zwierzęcia.

Do zestawu z klatką dołączono:

  • poidełko o pojemności 0,5 l, dostosowane do potrzeb dużych gryzoni,
  • paśnik na siano,
  • plastikowy podest z drabinką, pełniący również funkcję domku,
  • plastikową miseczkę do zamocowania na podeście.

Ferplast Casita 80 posiada wszystko, czego potrzebujesz, aby zapewnić odpowiednie warunki dla swojego gryzonia.

Domek dla gryzoni Trixie BJORK

Domek dla gryzoni Trixie BJORK

Drewniany domek Trixie BJORK stanowi atrakcyjne wyposażenie klatki dla każdego gryzonia, zapewniając mu poczucie bezpieczeństwa. Domek posiada dwa piętra, które znajdą szerokie zastosowanie podczas zabawy i odpoczynku. Zamiast tradycyjnej drabinki zastosowano tu wygodny, drewniany podest, który umożliwia zwierzątku dostanie się na wyższe piętro. 

Domek Trixie BJORK został w całości wykonany z naturalnego drewna, umożliwiającego gryzoniom ścieranie zębów. Ze względu na duże wymiary jest szczególnie polecany dla dużych gryzoni, takich jak świnki morskie i szynszyle.

Klatka dla gryzoni ZOLUX Neo Panas

Klatka dla gryzoni ZOLUX Neo Panas

Klatka ZOLUX Neo Panas przeznaczona jest dla małych gryzoni – chomików, myszy, myszoskoczków i innych. Duże wymiary klatki w połączeniu z wąskim rozmieszczeniem prętów (11 mm) sprawiają, że jest ona przestronna, a zarazem w pełni bezpieczna dla małych zwierząt, uniemożliwiając niekontrolowane wydostanie się na zewnątrz.

Klatka składa się ze szklanej kuwety i górnej części z prętami, które mogą zostać rozłączone w celu wyczyszczenia wnętrza klatki. Ponadto posiada ona dwa dodatkowe piętra, które zapewnią gryzoniowi dodatkową przestrzeń do zabawy. Każde z pięter jest łatwo dostępne dzięki dwóm osobnym drzwiczkom: przednim i górnym.

W zestawie z klatką ZOLUX Neo Panas znalazły się: plastikowy domek, kołowrotek, plastikowa miseczka oraz dwa podesty wraz z drabinkami.

Klatka ZOLUX Neo Cosy

Klatka ZOLUX Neo Cosy

ZOLUX Neo Cosy to klatka dla dużych i średnich gryzoni, która zaskakuje nietypowym designem. Do zestawu dołączono nogi, które umożliwiają umieszczenie jej na podwyższeniu i estetyczne ustawienie w swoim wnętrzu – to idealny wybór dla wszystkich, którzy przywiązują dużą uwagę do wystroju wnętrz. Jednocześnie wysoka, przestronna klatka o dużej podstawie zapewni odpowiednią przestrzeń dla każdej świnki morskiej, królika czy szynszyli.

W klatce istnieje możliwość zamontowania trzech regulowanych podestów, dołączonych do zestawu. Dla łatwego utrzymania czystości w klatce przewidziano przednie drzwiczki i otwierany sufit.

Ponadto w zestawie z klatką ZOLUX Neo Cosy dołączono drewniany paśnik na sianko i drewniany podest z domkiem.

Klatka ZOLUX Rody3 Duo

Klatka ZOLUX Rody3 Duo

Klatka ZOLUX Rody3 Duo cechuje się innowacyjnym designem i dużą liczbą akcesoriów. Przeznaczona jest dla małych gryzoni, takich jak chomiki, myszy i myszoskoczki. Prócz tradycyjnych prętów klatka została w kilku miejscach wzbogacona przezroczystym plastikiem, co nadaje jej unikalny wygląd. Ponadto w klatce zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak otwierane od góry poidełko czy możliwość rozbudowy o inne akcesoria marki ZOLUX. 

W klatce przewidziano system tuneli, łączący jej dwa poziomy, który zapewnia gryzoniowi dodatkową atrakcję i miejsce do zabawy. Dodatkowo do zestawu dołączono kołowrotek, poidełko i miseczkę. 

Klatka jak w naturze

Dobrym pomysłem jest drewniana klatka dla chomika. Świetnie sprawdzi się ona także w przypadku innych niedużych gryzoni. Tego rodzaju domek dla zwierząt musi być jednak wykonany z bardzo solidnego drewna, co więcej, musi to być materiał nieszkodliwy dla zwierząt. Istnieje bowiem możliwość, iż gryzonie zaczną swój domek zjadać, co może skończyć się tragicznie, jeżeli nie zadbamy o to, aby klatka była wykonana z odpowiedniego, jadalnego dla zwierząt drewna. Na rynku można znaleźć wiele klatek dla gryzoni wykonanych z drewna, taką konstrukcję można też wykonać samodzielnie.

Tanie klatki dla gryzoni – ekonomiczne rozwiązanie? 

Jeżeli chodzi o tanie klatki dla chomika, które będą również bezpieczne i posłużą przez dłuższy czas, warto sprawdzić tradycyjne klatki wykonane z pręcików z plastikowym lub metalowym podestem. Są one funkcjonalne, praktyczne, a także można je łatwo wyczyścić. Klatek z pręcików można znaleźć na rynku w bardzo wielu wersjach, kolorach, kształtach oraz oczywiście w różnej cenie. Wersją optymalną, czyli atrakcyjną cenowo oraz w dobrej jakości o której warto wspomnieć jest klatka Żolux Neo Muki dla dużych gryzoni. Jest to przestronny, bezpieczny domek dla zwierząt. Oferuje im dużą swobodę ruchów oraz ma otwarcie z góry, co ułatwia bezpieczne wyjmowanie gryzonia oraz czyszczenie. Klatka posiada dwa piętra o regulowanej wysokości. Co więcej, klatka jest bardzo estetyczna, dlatego dobrze komponuje się z każdym wnętrzem, jednocześnie zapewniając zwierzęciu bezpieczne, komfortowe schronienie.

Klatka z przeszkodami

Świetnym rozwiązaniem jest także klatka dla chomika z tunelami. Produktem wartym zainteresowania jest Klatka Rocky posiadająca liczne tunele, dzięki którym zwierzątko może przechodzić na różne poziomy klatki oraz na taras. Co więcej, wewnątrz klatki zamontowany jest dodatkowy mały domek, w którym chomiki i inne zwierzątka budują legowiska. W klatce znajduje się także kołowrotek, czyli zabawka, która pozwala zwierzątkom spożytkować nagromadzoną energię biegając czasami nawet przez dużą część dnia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here