Chcesz, aby Twój chomik miał prawidłową masę ciała, był pełen energii oraz zdrowy? Zadbaj zatem o wybór wysokiej jakości karmy dla swojego zwierzaka. Dzięki temu nie tylko zapewnisz mu dobre samopoczucie, ale wesprzesz także prawidłowe funkcjonowanie jego organizmu. Dowiedz się, co warto wybrać do jedzenia dla swojego chomika.

Jedzenie dla chomika – jakie powinno być?

Warto zastanowić się, co powinno znaleźć się w karmie dla chomika. Niezbędna do tego zadania jest analiza zapotrzebowania żywieniowego tego niewielkiego zwierzątka. Idealnie zbilansowane jedzenie dla chomika powinno zawierać dużo węglowodanów. Stanowią one podstawę diety gryzonia i są głównym źródłem energii. Do prawidłowego funkcjonowania chomika należy także zadbać o podaż białka – może ono być zarówno pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego.  W prawidłowo zbilansowanej karmie dla chomika nie może także zabraknąć tłuszczów.

Doskonałym źródłem zarówno węglowodanów, białek jak i tych ostatnich elementów są mieszanki ziaren i nasion. Wysokiej jakości karma powinna zatem składać się z owsa, pszenicy, orzechów, nasion słonecznika czy suszonych owoców oraz warzyw. Warto przy tym zadbać, aby nie stosować nadmiaru tłustych produktów, gdyż zwierzę chętnie się nimi zajada, ale przez zwiększoną kaloryczność taka dieta może doprowadzić do otyłości. 

Przeczytaj także:

Wakacje z pieskiem – jak się przygotować?

Jedzenie dla chomika – gdzie kupić odpowiednie?

Wielu opiekunów chomika zastanawia się, jak znaleźć najlepsze jedzenie dla swoich pupili. Korzystnym miejscem na zamówienie takiego produkty jest internetowy sklep zoologiczny, np. Kiwi ZOO. W ten sposób możesz zrobić zakupy bez względu na porę dnia czy dzień tygodnia. W dodatku złożenie zamówienia online wykonasz z dowolnego miejsca, np. z zacisza swojego domu, podczas przerwy w pracy czy stojąc w kolejce do kasy sklepu spożywczego. Do tego dzięki szerokiemu asortymentowi, bez trudności każdy opiekun znajdzie idealną karmę dla swojego chomika.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pokarmu dla chomika?

Zanim złożysz zamówienie na pożywienie dla swojego pupila, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.

  • jakość karmy

Najlepsza karma dla chomika, to taka, która ma dobrze zbilansowany skład oraz została wykonana z wysokiej jakości składników. Zatem niezbędne jest sprawdzenie, co znajduje się w jedzeniu dla Twojego gryzonie. W ten sposób zadbasz o to, aby podawane pożywienie nie tylko napełniało brzuszek pupilowi, ale również spełniało jego potrzeby żywieniowe i dostarczało mu niezbędnych minerałów oraz witamin.

  • twardość karmy

Przy zakupie jedzenia dla chomików należy mieć na uwadze, że gryzoniom zęby rosną przez całe życie. Dlatego warto zadbać, aby w pokarmie znajdowały się także twarde części pozwalające na naturalne spiłowanie kłów. Dzięki temu zadbasz o komfort oraz higienę pyszczka swojego pupila. 

  • preferencje żywieniowe pupila

Chomiki również bywają wybredne – zwłaszcza jeśli otrzymują pokarm, który im nie smakuje. Sprawdź zatem, jakie produkty najczęściej wyjada Twój gryzoń.

Pamiętając o tych kilku aspektach, znacznie szybciej i lepiej wybierzesz pyszny i zdrowy pokarm dla chomika. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here