Być może ktoś powie, iż kot na smyczy to absurd. No cóż… Niby kot chodzi własnymi drogami, ale w mieście to bardzo niebezpieczne. Zwłaszcza iż zachowanie kota w momencie zagrożenia jest nieprzewidywalne. Bardzo łatwo o wypadek, zwłaszcza przy ulicy, po której poruszają się pojazdy. Kot siedzi sobie na chodniku, coś go spłoszy za jego plecami. Wówczas rusza naprzód, bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód. Może zdąży przed zderzeniem się z maską, ale jeżeli odwidzi mu się dotarcie na drugą stronę ulicy, potrafi momentalnie zawrócić.

Wspólny spacer z kotem na smyczy między blokami to coraz częstszy widok

Wielu mieszkańców miast trzyma w swym mieszkaniu kota. Zwierzak chętnie korzysta z domowej toalety ze żwirkiem i spokojnie wygrzewa sie na słońcu, rozciągając swoje futro na parapecie. Obserwuje ptaki za oknem i korzysta ze świeżego powietrza na balkonie lub przy otwartym oknie. Jednak czasami samo siedzenie w domu może okazać sie zbyt monotonne dla kota.

Gdy wychodzimy na trawę ze swoim pupilem okazuje się, że kot na smyczy to sensacja. Ludzie się przyglądają i uśmiechają, niektórzy podziwiają. Choć zdarza nam się usłyszeć coś negatywnego:

  • „Kto to widział, żeby kota w niewoli trzymać!”
  • „Uwolnij pan tego czworołapa, psy chodzą na smyczy, a nie koty!” itp.

Częściej jednak usłyszymy zachwyt, zwłaszcza wśród dzieci, które podchodzą i szczebiotają:

  • „Ja też chciałbym mieć kota i chodzić z nim tak po dworze”
  • „O jaki śliczny kiciuś na smyczy!”

Młody kot w szelkach chodzi bez protestów

Jeżeli mamy młodego kociaka, bez protestów pozwoli sobie założyć szelki. Przyzwyczajany od małego, szybko przyswoi sobie wspólne spacery z właścicielem. Nawet będzie się ich domagać i cieszyć się na widok smyczy, tak jak to robi pies.

Gdy podrośnie, smycz i szelki będzie kojarzył sobie z przyjemnym chodzeniem po trawie, kosztowaniem jej źdźbeł. Maszerowanie po ziemi i drapanie pni drzew oraz spotkanie z innymi kotami to naturalna potrzeba mruczków. Umawiajmy się zatem na spacery między blokami z innymi właścicielami kotów. Poznamy lepiej sąsiadów, a koty zaspokoją swoją potrzebę bytowania ze zwierzętami swego gatunku.

Smycz i szelki dla kota – ranking

Szelki samochodowe dla kota TRIXIE

Szelki samochodowe dla kota TRIXIE

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego pupila podczas podróży samochodem! Regulowane szelki TRIXIE sprawdzą się idealnie, gdyż pasują do większości dostępnych samochodów. Szelki wpina się w łatwy i szybki sposób bezpośrednio w zapięcie pasów. Ich długość i szerokość można dowolnie regulować, a materiał na odcinku piersiowym i brzusznym jest wyjątkowo delikatny,  dzięki czemu Twój mruczek uniknie podrażnień oraz będzie czuł się w nich komfortowo i wygodnie. Szelki te bez problemu połączysz także ze zwykłą smyczą!

Szelki dla kociąt Karlie - Czarne

Szelki dla kociąt Karlie – Czarne

Szelki w zestawie ze smyczą dla każdego początkującego odkrywcy! Jeśli dla swojego małego kociaka szukasz odpowiedniego zabezpieczenia podczas spacerów, trafiłeś idealnie! Od tej pory jego nauka chodzenia na smyczy czy Twoja kontrola nad pupilem podczas podróży nie będzie już taka straszna. Szelki mają możliwość regulacji, dzięki czemu idealnie dostosujesz je do wymiarów swojego małego wąsacza. W zestawie znajdziesz smycz o długości 120 cm oraz szelki zapinane na zatrzask. Taki rodzaj zapięcia usprawnia i przyspiesza naukładanie i zdejmowanie szelek. 

Bezuciskowe Szelki Dla Psa I Kota Brothercatdog

Bezuciskowe Szelki Dla Psa I Kota Brothercatdog

Za sprawą tych uroczych szelek Twój pupil nie opędzi się od zazdrosnych spojrzeń innych czworonogów (oraz ich właścicieli). Szelki te idealnie sprawdzą się zarówno dla kota, jak i psa. Wykonane zostały z miękkiej i oddychającej mikrofibry, a zapięcie na dwa mocne rzepy idealnie przytrzyma Twojego pupila w ryzach. Bezuciskowa konstrukcja zapewni komfort podczas ruchu oraz w każdej przyjętej przez kociaka pozycji. Szelki dostępne są w błękitnym kolorze ze strojną kokardą przyozdobioną diamencikami. 

Szelki sportowe All For Cats czarne XS

Szelki sportowe All For Cats czarne XS

Jeżeli spacer z kotem to tylko w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Aby zapewnić swojemu pupilowi bezpieczną wycieczkę, szczególną uwagę należy zwrócić na szelki. Te z firmy All for cats dostosowane zostały pod wszelkie potrzeby Twojego czworonożnego przyjaciela. Wykonane zostały z mocnych i wytrzymałych materiałów, które oddychają. Regulacja pozwoli Ci idealnie dopasować wszelkie elementy konstrukcji do wielkości Twojego kota. Szelki wykończone zostały odblaskową nicią, dzięki czemu swojego pupila będziesz mieć zawsze na oku, nawet w nocy.  

Szelki Dla Kota Dużego Pełne Tx 41895 smycz XL

Szelki Dla Kota Dużego Pełne Tx 41895 smycz XL

Jeśli zależy Ci na bezpiecznych spacerach ze swoich czworonożnym przyjacielem — lepiej trafić nie mogłeś! Szelki te sprawdzą się w przypadku wszystkich dużych kotów. Wykonane zostały z komfortowych i wytrzymałych materiałów, tak, abyś mógł utrzymać przy sobie nawet największego kociego siłacza. Szelki są w pełni regulowane, dzięki czemu perfekcyjnie dopasujesz je do rozmiarów swojego pupila. Forma kamizelki da Twojemu kotu jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa, co wpłynąć może na jego spokój podczas wycieczek.

Jak nauczyć kota chodzić na smyczy, gdy już jest dorosły?

O ile młody kociak szybko przyzwyczaja się do szelek i chodzenia na smyczy, o tyle dorosły kot może okazać wielką niechęć do tego typu uprzęży. Mały kotek pogrymasi lub nawet nie zauważy, że coś ma na sobie. Wystarczy mu założyć szelki i zająć go zabawą w gonienie myszki na sznurku. Dorosły kot, który nie zna czegoś takiego, po pierwsze będzie się bronił przed założeniem czegokolwiek na swój grzbiet. Będzie się nam wymykał jak tylko mógł.

Założymy obróżkę i w momencie zapinania szelek pod brzuszkiem, już kot wymsknie się nam spod rąk, zostawiając nas z pustą „uprzężą”. Do starszego kota niestety potrzebujemy dużo, ale to naprawdę dużo cierpliwości. Wszystko będzie rozciągnięte w czasie. Najpierw trzeba przyswyczaić kota do noszenia obróżki. Potem do szelek.

Zakładamy mu je na kilka minut i od razu staramy się z nim fajnie bawić, odwracając jego uwagę od szelek ciągnięciem przed nim po podłodze wstążeczki. Na koniec, gdy już będzie kotek pozwalał na zakładanie szelek i poruszania się w nich, przypinamy smycz i spacerujemy z nim po pokojach. Po tym czasie będzie odpowiedni moment, by w nagrodę mruczek zakosztował dworu. Zacznijmy od cichych wieczorowych pór, gdy zniknie zgiełk i ruch.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here