Przysmaki dla kota stanowią urozmaicenie codziennej diety. Są ciekawą alternatywą dla serwowanej do miski karmy. Większość kotów uwielbia je otrzymywać. Warto wykorzystać ten fakt, angażując pupila w różnorodne aktywności dla podtrzymania jego dobrej kondycji i ćwicząc z nim komendy z zakresu posłuszeństwa. Po jakie przysmaki sięgnąć i w jakiej formie je podawać? Sprawdź już teraz!

Dlaczego warto serwować kotu przysmaki?

Jak zostało nadmienione we wstępie, przysmaki to urozmaicenie i alternatywa dla codziennych posiłków. Koty, tak samo jak ludzie, zasługują na odrobinę przyjemności i odmiany. Przysmaki można wykorzystać podczas szkolenia i rozmaitych zabaw. Możesz włożyć je na przykład do specjalnych kul na smakołyki, z których kot musi je wydobyć, lub do innych zabawek interaktywnych. Jeśli zdecydujesz się przykładowo na zabawę z kotem przy pomocy wędki lub lasera, koniecznie pamiętaj o tym, że na jej zakończenie kot musi otrzymać jedzenie! Dlaczego to tak ważne?

Z tej prostej przyczyny, że podczas zabawy zwierzę instynktownie naśladuje zachowania łowieckie, realizując krok po kroku tzw. łańcuch łowiecki. Obserwując kota, łatwo dostrzeżesz, że w pierwszej kolejności nieruchomo wpatruje się w „ofiarę”, następnie skrada się do niej, goni ją, chwyta, bawi się zdobyczą i „zabija”. Następnym naturalnym krokiem jest zjedzenie łupu. To ten moment, w którym warto podrzucić kotu smakołyk, aby mógł dopełnić łańcucha łowieckiego i zyskać tym samym pełną satysfakcję. Ponadto, serwując kotu smakołyki z ręki, możesz spędzić czas ze swoim podopiecznym i budować z nim wspaniałą relację.

Przeczytaj także:

Wakacje z pieskiem – jak się przygotować?

Jakich przysmaków unikać?

Decydując się na podanie kotu smakołyków, wybierz świadomie i odpowiedzialnie. Nie karm kota resztkami z obiadu i innymi przysmakami przeznczonymi dla ludzi. Kot z pewnością byłby zadowolony, gdyby je dostał, ale… tylko na chwilę! W dłuższej perspektywie „śmieciowe” żywienie kota przyczyni się do pogorzenia stanu zdrowia, może doprowadzić m.in. do nadwagi i otyłości oraz wynikających z nich kolejnych schorzeń.

Jak wybrać przysmaki i jak je podawać?

Zdecyduj się na zbilansowaną karmę, jak karmy SPECIFIC™, i równie zdrowe, bogate w dobroczynne składniki przysmaki dla kotów SPECIFIC™. Cechują się one wysokim stężeniem cennych kwasów tłuszczowych omega-3, nie zawierają zbóż, sztucznych barwników ani dodatków smakowych. Są dedykowane kotom w każdym wieku. Niska zawartość węglowodanów powoduje, że są dobrym wyborem m.in. dla kotów ze stwierdzoną cukrzycą.

Smakołyki możesz wydawać zarówno z ręki, w ramach nagrody w czasie ćwiczeń, jak i umieścić je w zabawce – upewnij się, że kot wie, jak z niej korzystać! Pamiętaj o tym, że przysmaki nie powinny przekraczać 10% zapotrzebowania dobowego na energię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here