Twój kot zdecydowanie zasługuje na wszystko, co najlepsze! Ale czy wiesz, jak zapewnić mu doskonałe samopoczucie, dbając jednocześnie o jego zdrowie? Jednym ze sposobów jest serwowanie mu smakołyków. Tylko jak wybrać te najbardziej odpowiednie? Kiedy i w jakich ilościach je podawać? Sprawdź i zafunduj swojemu czworonogowi odrobinę przyjemności!

Przysmaki dla kota – czy są niezbędne?

Jeżeli Twój mruczący podopieczny otrzymuje wysokiej jakości karmę bytową, która zaspokaja wszystkie jego potrzeby żywieniowe, dostarczając cennych składników odżywczych, nie musisz podawać mu innych pokarmów. Nie musisz, ale możesz! Smakołyki stanowią urozmaicenie codziennej diety. Z ich pomocą masz szansę budować relację ze swoim ukochanym kotem, możesz też wykorzystać je do ćwiczeń i zabawy. To wyjątkowo przyjemna i smaczna forma nagradzania, którą z pewnością doceni każdy kot.

Przeczytaj także:

Wakacje z pieskiem – jak się przygotować?

Czy kot może jeść pokarm przeznaczony dla ludzi?

Odpowiedź powinna być jak najbardziej jasna i niebudząca wątpliwości – nie! Jedzenie przeznaczone dla ludzi, nawet jeśli są to produkty dla nas zdrowe i korzystnie wpływające na nasz organizm, nie jest pożywieniem właściwym dla kotów. Jeśli zdarzy się, że odrobina smakowitego kąska spadnie nam na podłogę podczas przygotowywania lub spożywania posiłku, nie powinno wydarzyć się nic złego. O ile oczywiście nie zdarza się nam to zbyt często, a sam kot nie zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi i nie wymaga specjalistycznej diety. Najlepiej jednak unikać tego rodzaju „wypadków” i od razu postawić na wysokiej jakości smakołyki, które kot na pewno pokocha i które jednocześnie będą zdrowym urozmaiceniem jego diety.

Jak dobrać smakołyki dla dorosłego kota?

Zawsze sięgaj wyłącznie sprawdzone, wysokiej jakości produkty, jak przysmaki dla kotów SPECIFIC™. Kocie smakołyki powinny być wolne od sztucznych barwników i dodatków smakowych. Najlepiej, jeśli będą to smaczki bezzbożowe, organiczne, pochodzące z kontrolowanych źródeł. Dzięki temu masz gwarancję, że serwujesz swojemu podopiecznemu naprawdę bezpieczny, wartościowy posiłek. Czym jeszcze powinny cechować się smakołyki dla kota? Bez wątpienia muszą zawierać niewiele węglowodanów i jednocześnie stanowić wysokostrawne źródło białka. Przysmaki SPECIFIC™ dodatkowo zawierają wysokie stężenie dobroczynnych kwasów omega-3.

Pamiętaj o tym, że niezależnie od tego, jak wartościowe przekąski serwujesz kotu, musisz zachować umiar. Przysmaki między głównymi posiłkami nie powinny przekraczać 10% dobowego zapotrzebowania na energię!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here