Posiadanie wiernego i oddanie towarzysza, który pozostanie lojalny bez względu na okoliczności i zawartość portfela, to marzenie niejednego człowieka. Jednak takich przyjaciół można szukać ze świecą w dłoni i nie każdy ma szczęście doświadczyć tego szczególnie cennego i wartościowego uczucia, jakim jest  przyjaźń. Tym, którzy pragną wypełnić pustkę i samotność w swoim życiu, a także pragnących przelać drzemiące w nich uczucia miłości i oddania drugiej istocie, można śmiało polecić wyjątkowych przyjaciół pod postacią futrzastych zwierzaków, jakimi są ukochane przez większość ludzi psy.

Pies w bloku – obawy i niepokoje

Wielu ludzi szukających rasy psów idealnej do swoich potrzeb i oczekiwań, koncentruje się wyłącznie na wyglądzie i uroku psiaka, nie zważając zupełnie na charakter i upodobania zwierzaka. Tymczasem wybór psa do mieszkania nie może być przypadkowy i pospieszny, bowiem to od rasy tego zwierzaka zależy, jak potoczą się jego losy i funkcjonowanie w danej rodzinie. Nie każdy pupil będzie czuł się komfortowo i swobodnie w mieszkaniu, dlatego decyzja o posiadaniu psiaka powinna zostać dokładnie i precyzyjnie zaplanowana i omówiona ze wszystkimi członkami rodziny, by zarówno zwierzę, jak i ludzie pozostawali w zgodnej symbiozie.

Przeczytaj także:

Wakacje z pieskiem – jak się przygotować?

W poszukiwaniu właściwego czworonoga…

Znalezienie idealnego psa, który będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo w towarzystwie kochających go ludzi, nie jest wcale takie proste i oczywiste. Wielu ludzi sądzi, że istnieją odpowiednie rasy psów do bloku, które powinny zostać uwzględnione podczas rozważań o przygarnięciu psiego towarzysza. Mają oni rację, bo nie każdy zwierzak będzie szczęśliwy w mieszkaniu, gdzie zamknięta przestrzeń będzie ograniczała jego swobodę. Dlatego warto zapoznać się z różnorodnością psich ras, by dokonać słusznego wyboru. Zastanawiając się, jaki pies do bloku poczuje się najlepiej wśród czterech ścian, nie można pominąć kwestii temperamentu i zachowania pupila. W niewielkich metrażach mieszkań blokowych, doskonałym towarzyszem będzie na pewno Shih Tzu, towarzyski, wesoły, ale nie sprawiający kłopotów piesek, któremu wystarczą 3 spacery dziennie. Jego niewielkie wymiary i wesołe usposobienie sprawiają, że doskonale odnajdzie się w każdej rodzinie z dziećmi, a mieszkanie w bloku w zupełności mu wystarczy, by czuć się szczęśliwym. Kolejnym polecanym psiakiem do mieszkania w bloku jest tak lubiany i chętnie wybierany przez rodziny Yorkshire Terrier, energiczny i aktywny mały psiak, który z racji swoich niewielkich gabarytów świetnie odnajdzie się nawet w małych mieszkaniach.Te psiaki bywają uparte i charakterne, dlatego odpowiednia socjalizacja i szkolenie wydają się być wręcz niezbędne przy tej rasie. Bardzo popularną rasą, idealnie sprawdzającą się w mieszkaniach jest Maltańczyk, łagodny psiak o małych wymaganiach związanych z aktywnością. Jego pocieszny wygląd i wyjątkowy urok osobisty czynią z niego doskonałym towarzyszem dla każdego mieszkańca niewielkich metrażów mieszkaniowych.

Małe i większe psiaki idealnymi pupilami blokowymi

W poszukiwaniu ras psów idealnych do mieszkania w bloku nie można koncentrować się wyłącznie na tych najmniejszych zwierzakach. Rasy nieco większe także bywają doskonałymi kompanami, którzy poczują się znakomicie przebywając w mieszkaniach. Psy średniej wielkości do bloku, niewymagające wielkiej przestrzeni życiowej to Buldożki francuskie, łagodne, towarzyskie, kanapowe psiaki, które nie sprawiają większych trudności pozostawione same w mieszkaniu. Mały piesek do mieszkania z pewnością znacznie lepiej się w nim odnajdzie aniżeli duży, potężny pies. Owczarki niemieckie, dogi czy bernardyny z racji swoich gabarytów mogą nie czuć się swobodnie w niewielkich mieszkaniach, dlatego nie można skazywać ich na wegetację w ciasnych przestrzeniach mieszkalnych. Rasy psów dużych wymagają znacznie więcej ruchu, otwartej przestrzeni i przede wszystkim miejsca, bowiem ich duże ciała musza się przecież  gdzieś rozłożyć. Także legowiska tych psiaków są słusznych rozmiarów, więc właściciele małych mieszkań w bloku mogą zwyczajnie mieć problem z ich umiejscowieniem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here