Jednym z najbardziej istotnych elementów wyposażenia każdego akwarium jest filtr do wody. Pełni on niezwykle istotną funcję, a mianowicie utrzymuje wodę w czystości. Z tego względu jest to element niezbędny do tego, aby cały ekosystem w akwarium mógł funkcjonować poprawnie. Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, jaki filtr do akwarium będzie najlepszy, ponieważ zależy to od wielu czynników. Zastanawiając się nad tym, jaki będzie najlepszy filtr do akwarium, które posiadamy warto wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj urządzenia, czyli to, czy filtr pracuje w oparciu o filtrowanie chemiczne, biologiczne czy też mechaniczne, ale przede wszystkim jego wielkość. Jeżeli wybierzemy za mało, niewystarczająco wydajny filtr w stosunku do ilości wody w akwarium, a więc do jego objętości, zwyczajnie nie zda on egzaminu – filtr nie będzie sobie radził. Urządzenie powinno przepuszczać przez siebie całą objętość akwarium około półtora do dwóch razy w ciągu jednej godziny. Dlatego też wydajność filtrów jest mierzona w litrach na godzinę, a informacja na temat tego, jaką wydajność ma dany filtr jest podawana przez producenta. To oczywiście nie jedyna kwestia, którą warto wziąć pod uwagę wybierając filtr. Co jeszcze należy wiedzieć i na co zwrócić szczególną uwagę?

Wydajność i efektywność

Spośród wielu tego rodzaju produktów, które są dostępne na rynku jest kilka, które niewątpliwie należy wziąć pod uwagę. Jeżeli zastanawiamy się jaki filtr do akwarium 240l lub więcej powinniśmy wybrać, warto zwrócić uwagę na produkt o nazwie Aquael Ultramax 1000, który zdecydowanie wyróżnia się na rynku. Zastosowano w nim innowacyjne, zaawansowane pod kątem technicznym filtry kanistrowe z opatentowanymi rozwiązaniami. Opisywany filtr wyróżnia się niespotykaną wydajnością – bardzo szybki przepływ wody pozwala na ergonomiczną pracę nawet w bardzo dużych zbiornikach, nie tylko w standardowych rozmiarach – filtr Aquael Ultramax 1000 można z powodzeniem zamontować nawet w zbiornikach o pojemności do 700 litrów. Zapewnia on efektywną filtrację nie tylko mechaniczną, ale i biologiczną. Co więcej, urządzenie posiada wbudowany prefiltr gąbkowy, który wychwytuje grubsze zanieczyszczenia zanim trafią one do wnętrza głównego filtra. Pozwala to ochronić filtr przez zapchaniem, co z kolei ogranicza konieczność bardzo częstego czyszczenia go. Filtr Aquael Ultramax 1000 to dość spory wydatek, jednakże w tym przypadku za ceną jak najbardziej idzie jakość. Jeżeli szukamy filtra, który będzie służył przez długi czas zużywając przy tym stosunkowo mało energii, opisywany produkt spełni nasze oczekiwania.

Przeczytaj także:

Wakacje z pieskiem – jak się przygotować?

Ekonomiczne rozwiązanie i łatwa obsługa

Innym filtrem, który także wyróżnia się na rynku jest filtr zewnętrzny firmy Versamax. Jest on przeznaczony do oczyszczania oraz napowietrzania wody i zapewnia intensywną filtrację, zajmując jednocześnie mało miejsca i pracując prawie bezgłośnie. Produkt firmy Versamax sprawdzi się doskonale jako filtr do małego akwarium o pojemności od 50 do 300 litrów. Jeśli więc zastanawiamy się na przykład jaki filtr do akwarium 60l będzie najlepszym rozwiązaniem, opisywany produkt powinien być idealnym wyborem. Jest szczelny, łatwy w obsłudze i wydajny. 

Dla akwarysty amatora

Jeżeli tym, czego szukamy jest natomiast filtr do akwarium 5l lub nieco więcej powinien zainteresować nas sprawdzony i uniwersalny produkt o nazwie Happet Corner Jet 01. Charakteryzuje się on trwałą i dobrze przemyślaną konstrukcją, która świetnie sprawdza się w przypadku małego akwarium. Model ten pracuje w trzech trybach – można go podłączyć do głowicy, napowietrzacza oraz używać jako prefiltr. Co więcej, produkt Happet Corner Jet 01 świetnie nadaje się zarówno w akwariach słodko i słonowodnych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here