Siatka na balkon dla kota — zabezpieczenie dla Twojego zwierzaka

Każdy właściciel kota przyzna, że te wszędobylskie futrzaki potrafią zajrzeć w każdy kąt. Mówi się, że kot ma siedem żyć, ale lepiej nie sprawdzać tego powiedzenia w praktyce. Siatka na balkon, to niezbędne zabepzieczenie jeśli chcemy, aby nasz pupil wychodził obserwować świat i zaczerpnąć świeżego powietrza. Jak zatem wybrać najlepsze zabezpieczenie i na co zwrócić uwagę decydując się na taką instalację?

Montaż siatki na balkonie — jak to powinno wyglądać?

Wydawać by się mogło, że kupujemy kawałek siatki, przymocowujemy i po sprawie. Jednak nie jest to gwarancją sukcesu. Może okazać się, że wybrany przez nas materiał jest zbyt słaby dla kocich pazurów, mocowania nie będą na tyle solidne, aby zapewnić bezpieczeństwo czworonoga. Dlatego montowanie siatki na balkon dla kota lepiej jest zlecić profesjonalnej firmie. Wykonana przez nią instalacja będzie jednocześnie mocna i estetyczna. 

Przeczytaj także:

Wakacje z pieskiem – jak się przygotować?

Jakie rodzaje siatek na balkon można zamontować? 

Siatka balkonowa musi być przede wszystkim wytrzymała, ale nie oznacza to, że jesteśmy skazani na jeden rodzaj. W sprzedaży dostępne są:

  • Siatki transparentne — najczęściej są one niewidoczne, przez co nie burzą estetyki balkonu. Ich wadą jest natomiast dosyć duża delikatność materiału. Nadają się przez to dla mniejszych kotów. Solidne pazury dużych raz mogą być dla nich zagrożeniem. 
  • Siatki rybackie — to już mocniejszy typ zabezpieczeń. Jednak należy brać pod uwagę, że trzeba będzie ją co jakiś czas wymienić, ponieważ nie jest to materiał na lata. 
  • Siatki wzmacniane — ich konstrukcja jest uzupełniona cienkim drutem, który zapewnia im większą trwałość. To bezpieczny wybór nawet dla kotów, które będą się po niej wspinać. 
  • Siatki metalowe — dają największy poziom zabezpieczenia. Jednak należy brać pod uwagę, że jest to ciężka konstrukcja, dlatego trzeba rozważnie montować ją na bardzo dużych balkonach położonych na najwyższych kondygnacjach budynków.

Zabezpieczenia dla domu, w którym mieszka kot 

Bezpieczeństwo kociego lokatora, to niezwykle ważna kwestia dla każdego opiekuna. Dlatego oprócz siatki na balkon warto rozważyć również zabezpieczenie okna przed kotem. Nawet gdy okno pozostanie jedynie uchylone, przez powstającą przestrzeń zwierzę może wydostać się na zewnątrz. Stanowi to duże niebezpieczeństwo dla zdrowia, a nawet życia zwierzaka, dlatego należy zabezpieczyć siatką także okna. Taka ochrona, da nam gwarancję, że nawet niewielki kotek nie wymknie się na zewnątrz. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here