Pies Boo a dokładniej pisząc szpic miniaturowy Pomeranian, dlatego Pomeranian (Pomorze), bo właśnie z okolic Pomorza Bałtyckiego swoje korzenie zapoczątkowała ta odmiana rasy. Malutki uroczy piesek od lat jest gwiazdą Internetu. Boo wygląda jak pluszowy miś, ale nie da się ukryć, że jest to żywe zwierzę i zanim zdecydujemy się na jego zakup, powinniśmy przeanalizować wszystkie aspekty.

Wygląd szpica miniaturowego Pomeranian

Szczeniaki pieska Boo bywają naprawdę malutkie w momencie urodzenia mają niecały 1kg, i tylko kilka cm długości. Dorosłe osobniki osiągają max. do 3kg wagi i 20-25cm wysokości. Boo posiadają naprawdę gęstą sierść, która wymaga sporej pielęgnacji. Jeśli chodzi o barwę umaszczenia pieska, możemy wyróżnić: białe, pomarańczowe, czarne, jak również o odcieniu czekoladki. Charakterystyczne dla wyglądu tego pieska są małe spiczaste uszka, bardzo inteligentne spojrzenie i krótki pyszczek. Boo jako dorosły piesek pomimo swojej słodkiej aparycji, słabo nadaje się do rodziny z dziećmi. Boo jest to rasa w swojej naturze krucha i bardzo podatna na wszelkiego rodzaju urazy.

Przeczytaj także:

Wakacje z pieskiem – jak się przygotować?

Piesek Boo a słodki charakter pluszowego misia

Boo cechują się energicznym, żywiołowym i zabawowym charakterem. Pieski tej odmiany rasy, przeważnie bardzo mocno przywiązują się do swojego właściciela. Boo jakby mógł, to nie odstępowałby swojej rodziny nawet na krok. Miniaturowe rozmiary nie przeszkadzają w byciu godnymi stróżami domu. Pieski potrafią być bardzo czujne i działać jak alarm, reagują nawet na najmniejszy podejrzany ruch czy zapach. Pieski Boo bardzo szybko się uczą i potrafią zostać kompanem w wielu rodzinnych zabawach. Jeśli chodzi o tę rasę, nie ma ona problemu z zaprzyjaźnieniem się z innymi zwierzętami. Bardzo lubią towarzystwo przyjaciół w momencie kiedy ich Pan/Pani nie mogą poświecić im tyle uwagi, ile chciałyby uzyskać.

Piesek Boo a jego pielęgnacja 

Psy tej rasy powinny być bardzo często czesane. Staramy się unikać nieprzyjemnemu skołtunieniu się sierści, co z czasem może doprowadzić do trwałych zmian, których nie będzie można już cofnąć. W najgorszym wypadku takiego pieska będzie trzeba ogolić. Futerko musi być przycinane i modelowane. Skóra pieska Boo podatna jest na odparzenia, dlatego powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to co na niego zakładamy. Szpic miniaturowy na pewno nie jest odpowiednim zwierzątkiem dla ludzi zapracowanych, ponieważ wymaga sporej pielęgnacji i czasu w wychowywaniu.  Nie będziemy jednak ukrywać, że w głębi serca każdy chciałby go mieć w swoim domu.

Cena hodowlana Szpica miniaturowego Pomerianian 

Ile kosztuje piesek Boo? Pewnie wielu z was zadaje sobie to pytanie. Cena Pieska, Bo szacuje się na około 2500zł do nawet 6000zł, wszystko uzależnione jest od popularności danej hodowli, gwarancji czystości rasy oraz innych czynników. Niektóre z hodowli proponują nawet w swojej ofercie gwarancje na to, że dany piesek jest w pełni zdrowy i nie zdechnie na żadne z ukrytych chorób genetycznych. Jeśli dobrze poszukamy, uda nam się wyszukać oferty nawet za kilkaset złotych, jednak musimy pamiętać, że wszystkie pseudohodowle doprowadzają swoje pieski do wielu genetycznych chorób co jest potem następstwem cierpienia samego pieska jak i jego właściciela.