W łóżku spędzamy znaczącą część życia, więc warto zadbać o odpowiedni komfort. Powinniśmy zadbać zarówno o rozmiar, jak i o materiał pościeli. Jest to kwestia nie mniej ważna niż wybór właściwego materaca. Wybierając, należy przeanalizować wszystkie zalety i wady i dopiero wtedy postawić na najlepsze rozwiązanie. W artykule odpowiemy na pytania, jakie są rozmiary pościeli i jak odpowiednio wybierać.

Rozmiary pościeli

Pościel 160×200 to standardowy rozmiar w Polsce. To uniwersalny wybór, ponieważ pozwoli na komfortowe używanie dla jednej osoby, ale powinna być również wystarczająco szeroka dla pary. Jednocześnie standardowy rozmiar wiąże się ze zmniejszeniem ilości kłopotów. Powinien również dobrze wyglądać na łóżku, ponieważ mieści się w tym, co znamy najlepiej oraz sprawdzi się na większe łóżko jednoosobowe lub mniejsze dwuosobowe. Nie jest to jednak jedyny słuszny wybór. Na rynku dostępna jest również pościel 155×200. Te 5 centymetrów różnicy w szerokości nie stanowi istotnej różnicy w kwestii komfortu. Pościel 135×200 jest typowa dla łóżek jednoosobowych. Standardowe rozmiary pościeli uzupełnia 220×200, ale jest to rozwiązanie typowo dla łóżek dwuosobowych, a jednocześnie dla osób, które cenią sobie komfort i lubią się dużo okrywać. Wysokie osoby powinny zadbać o to, żeby kołdra była odpowiednio długa. 200×220 to dodatkowe 20 centymetrów, które pozwolą na to, żeby nie wystawały nogi. Może to być ważne również w przypadku par, które lubią się otulać i potrzebują więcej tkaniny, żeby się wyspać.

Przeczytaj także:

Wakacje z pieskiem – jak się przygotować?

Jak wybrać pościel?

Podstawowym kryterium wyboru jest materiał. Ogólnie powinno wybierać się naturalne materiały, gdyż charakteryzują się lepszymi parametrami w kwestii przepuszczania powietrza. Wentylacja jest ważna dla komfortu snu oraz dla przyjemnego odczucia na skórze. Bawełna należy do materiałów najlepszej jakości. Nowoczesne mikrofibry wyróżniają się wśród syntetyków. Ważne, żeby pościel nie była szkodliwa dla naszego zdrowia. Istotnym aspektem jest, żeby nie uczulała. To kwestia nie tylko materiału, ale również odpowiedniej jakości wykonania. Wygląd również nie jest sprawą obojętną. Powinien pasować nie tylko do naszego gustu, ale również zgrywać się z aranżacją wnętrza. Warto mieć kilka kompletów i zmieniać np. według pory roku.

Pod względem wyboru rozmiaru pościeli jest to stosunkowo proste. 160×200 to standardowe rozmiary i to najbardziej oczywiste skojarzenie do zaspokojenia potrzeb jednej osoby. Dla pary warto, żeby kołdra była trochę szersza. Można uwzględnić fakt, że jedna osoba lubi więcej się opatulać również względem długości. Można tutaj zastanawiać się pomiędzy wyborem 200×220 lub 220×200.

Podsumowanie

Wybór pościeli, nie należy do łatwych i warto trochę przemyśleć swój wybór. Podstawową kwestią pozostaje rozmiar i tej decyzji nie powinniśmy pozostawiać do czasu pobytu w sklepie. Równie ważny jest materiał. Najlepiej wybierać bawełnę lub inne materiały naturalne. Konieczne jest sprawdzenie, czy pościel nas nie uczula, gdyż w takim przypadku ostatecznie nasz zakup i tak nie będzie dla nas korzystny. Należy zwrócić uwagę na wygląd.

Pościel wysokiej jakości dostępna jest w sklepie internetowym Alergia Dom.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here