Podczas wybierania butów dla psa należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego zostały one wykonane. Muszą być one wygodne dla naszych pupili. Pod żadnym względem nie możemy kierować się względami estetycznymi. Nawet najpiękniejsze akcesoria, mogą być dla naszych zwierząt po prostu niewygodne.

Taki but musi idealnie dopasowywać się do kształtu łapy naszego psa. Ma umożliwiać mu swobodny ruch. Dlatego w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rozmiar takich bucików. Wyróżniamy tutaj aż siedem typów rozmiarów łap zwierząt. Każda z nich jest przypisana zupełnie innej rasie. Jeśli więc rozmiar dopasujemy do gatunku zwierzęcia, raczej nie ma takiej możliwości, że będzie on nieodpowiedni. Sprawdźmy więc w sklepie, czy buty dla psa na pewno umożliwiają naszemu pupilowi swobodny ruch. Nie może się on w nich przewracać. To może świadczyć o źle dobranym rozmiarze. Dodatkowo, jeśli chcemy, aby nasze akcesoria dla zwierząt były wyjątkowo funkcjonalne, możemy postawić na wodoodporne i nieprzemakalne buty dla psa. Sprawdzą się one zwłaszcza wśród młodych zwierząt o krótkiej sierści, które potrzebują dodatkowej ochrony i ocieplenia.

A gdy wybierzemy idealne buty dla swojego psa, nasz pupil na pewno chętnie będzie się w nich poruszać. Dzięki temu możemy zapewnić mu ciepło oraz komfort nawet podczas mroźnej i nieprzyjemnej pogody. A to umili naszemu zwierzakowi każdy spacer.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here