Podczas wybierania butów dla psa należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego zostały one wykonane. Muszą być one wygodne dla naszych pupili. Pod żadnym względem nie możemy kierować się względami estetycznymi. Nawet najpiękniejsze akcesoria, mogą być dla naszych zwierząt po prostu niewygodne.

Taki but musi idealnie dopasowywać się do kształtu łapy naszego psa. Ma umożliwiać mu swobodny ruch. Dlatego w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rozmiar takich bucików. Wyróżniamy tutaj aż siedem typów rozmiarów łap zwierząt. Każda z nich jest przypisana zupełnie innej rasie. Jeśli więc rozmiar dopasujemy do gatunku zwierzęcia, raczej nie ma takiej możliwości, że będzie on nieodpowiedni. Sprawdźmy więc w sklepie, czy buty dla psa na pewno umożliwiają naszemu pupilowi swobodny ruch. Nie może się on w nich przewracać. To może świadczyć o źle dobranym rozmiarze. Dodatkowo, jeśli chcemy, aby nasze akcesoria dla zwierząt były wyjątkowo funkcjonalne, możemy postawić na wodoodporne i nieprzemakalne buty dla psa. Sprawdzą się one zwłaszcza wśród młodych zwierząt o krótkiej sierści, które potrzebują dodatkowej ochrony i ocieplenia.

A gdy wybierzemy idealne buty dla swojego psa, nasz pupil na pewno chętnie będzie się w nich poruszać. Dzięki temu możemy zapewnić mu ciepło oraz komfort nawet podczas mroźnej i nieprzyjemnej pogody. A to umili naszemu zwierzakowi każdy spacer.

Jakie buty dla psa wybrać? – Propozycje i ranking

Buty ochronne T1 od Zolux

Buty ochronne T1 od Zolux

Buty ochronne T1 od Zolux są przeznaczone dla małych ras. Występują w uniwersalnym rozmiarze 4 x 3 cm i posiadają cholewkę o wysokości 7 cm. Mają oryginalny wygląd i są bardzo praktyczne. W środku znajduje się futerko, które doskonale chroni psie łapy przed mrozem i wilgocią. Buty sprawdzają się zimą zabezpieczając opuszki przed szkodliwym i podrażniającym działaniem soli drogowej. Dzięki wzmocnionej podeszwie, buty są wygodne i nie sprawiają psu dyskomfortu. Posiadają łatwe zapięcie w postaci rzepów.

Buty wodoodporne Walker Care od Trixie

Buty wodoodporne Walker Care od Trixie

Buty wodoodporne Walker Care od Trixie są przeznaczone dla psów wszystkich ras i dostępne w rozmiarach od S do XXXL. Doskonale sprawdzą się zarówno u niewielkich psów w typie Jack Russell Terrier, jak i Leonbergerów. Buty są wykonane z wodoodpornego materiału i łatwe w czyszczeniu. Zapewniają psim łapom ochronę przed ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Chronią zarówno przed wilgocią i mrozem, jak również przed rozgrzanym w lecie asfaltem. Podeszwa buta jest wzmocniona winylem, który pełni funkcję antypoślizgową.

Obuwie gumowe od Pawz

Obuwie gumowe od Pawz

Obuwie gumowe od Pawz to produkt dedykowany psom, których łapy uległy zranieniu lub skaleczeniu. Mogą być stosowane po zabiegach medycznych, które wymagają nałożenia na łapę opatrunku. Gumowe obuwie doskonale sprawdzi się jako zabezpieczenie opatrunku przed zdjęciem przez psa i ochroni przed wdaniem się do rany infekcji. Buty łatwo się zakłada i zdejmuje. Obuwie nie chroni przed wilgocią ani mrozem. Dostępne dla psów wszystkich ras, występuje w rozmiarach od XXS do XL. Co ważne, produkt powstał z materiałów biodegradowalnych. 

Buty sportowe od Giszben

Buty sportowe od Giszben

Buty sportowe od Giszben są przeznaczone dla psów aktywnych. Łatwo je zakładać i zdejmować. Posiadają suwak i rzepy, dzięki temu doskonale utrzymają się na łapach psa. Chronią psie łapy przed niedogodnymi warunkami atmosferycznymi. Sprawdzą się zimą chroniąc opuszki przed mrozem, śniegiem i solą drogową oraz latem, gdy zabezpieczą psie łapy przed rozgrzaną powierzchnią. Zapewniają odpowiedni przepływ powietrza i zapobiegają poceniu się łap. Gumowa podeszwa pełni rolę antypoślizgową. Buty występują w kilku wariantach kolorystycznych.

Buty ochronne Bristol od Amiplay

Buty ochronne Bristol od Amiplay

Buty ochronne Bristol od Amiplay dedykowane są małym rasom. Stworzone z miękkiego materiału, który doskonale dopasowuje się do psiej łapy. Buty są zapinane na rzepy, co zapewnia łatwość wkładania i zdejmowania. Należy pamiętać, że nie posiadają wzmocnionej podeszwy antypoślizgowej. Mimo tego, świetnie sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych i odpowiednio zabezpieczają psie opuszki przed szkodliwym wpływem środowiska. Buty mogą stanowić rodzaj zabezpieczenia łapy i znajdującego się na niej opatrunku.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here