Karma weterynaryjna dla psa to karma specjalistyczna, przeznaczona dla zwierząt o specjalnych potrzebach. Weterynaryjne karmy pomagają łagodzić objawy różnych chorób i zwierzęcych dolegliwości. Warunkiem uzyskania pozytywnego efektu karm weterynaryjnych jest ich odpowiednie dobranie. Zanim zostanie dopasowano prawidłowa dieta weterynaryjna, lekarz weterynarii przeprowadza odpowiednie badania. Po zdiagnozowaniu schorzenia, pod uwagę bierze się także wiek, a także wagę zwierzęcia. Istotne są także przebyte choroby i cała historia zdrowia psa. Jeśli zastanawiasz się, co to dokładnie jest karma weterynaryjna i jak ją stosować, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej.

1. Karma weterynaryjna – co to dokładnie jest?

2. Najlepsze karmy weterynaryjne

3. Jaka karma dla psów ras małych, a jaka dla dużych?

4. Kiedy zasadne jest stosowanie karm weterynaryjnych?

Karma weterynaryjna – co to dokładnie jest?

Karma weterynaryjna doskonale odpowiada na potrzeby psów, cierpiących na różne dolegliwości. Jakie? Mokra karma weterynaryjna lub sucha stosowana jest w takich schorzeniach, jak na przykład cukrzyca, wrzody żołądka i chora wątroba. Sprawdza się także dla zwierząt z wrażliwym przewodem pokarmowym. Odpowiednio dobrana dietetyczna karma nie tylko ułatwia leczenie, ale także pozwala zmniejszyć lub całkowicie zredukować ilość przyjmowanych leków. W efekcie pies może cieszyć się dłuższym i zdrowszym życiem. Decydując się na zakup karmy skonsultowanej z lekarzem weterynarii, masz pewność, że dostarczysz pupilowi odpowiedniej proporcji składników odżywczych i suplementów. Pozwolą one na szybszą regenerację organizmu i złagodzenie objawów chorobowych. Z całą pewnością karma weterynaryjna dla psa to dobre remedium na wiele dolegliwości i schorzeń.

Przeczytaj także:

Wakacje z pieskiem – jak się przygotować?

Najlepsze karmy weterynaryjne

Jakie są najlepsze karmy weterynaryjne? Przede wszystkim ważny jest skład karm weterynaryjnych, zarówno tych suchych, jak i mokrych.  Powinien zostać on opracowany przy ścisłej współpracy z lekarzem weterynarii. Karma lecznicza, zanim zostanie dopuszczona do użytku, powinna przejść restrykcyjne inspekcje i testy. Dzięki skrupulatnemu procesowi kontroli karma mokra i suche karmy są bezpieczne dla chorego pupila. Wybierając konkretną karmę, warto zwracać uwagę na skład i każdorazowo konsultować wybór z weterynarzem.

Jaka karma dla psów ras małych, a jaka dla dużych?

Karmy weterynaryjne, czyli lecznicze, należy stosować po konsultacji z lekarzem weterynarii. Karmy przeznaczone są pod różne dolegliwości i schorzenia. Do wyboru są karmy suche i karmy mokre. Lecznicze karmy dla psów, stosowane zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii, zawierają wszelkie niezbędne składniki odżywcze i pomocnicze. Nie tylko redukują objawy choroby, ale też działają profilaktycznie i wspierają prawidłowy rozwój zwierzaka. Karmy weterynaryjne dla psów pozwalają wyeliminować ryzyko wystąpienia schorzeń, na które narażone są różne rasy psów.

Kiedy zasadne jest stosowanie karm weterynaryjnych?

Karmy lecznicze dla psów z problemami zdrowotnymi mogą być stosowane przez dłuższy lub krótszy okres czasu. Czasami zdarza się, że stosowane są profilaktycznie, żeby zapobiegać na przykład otyłości u psów. Najczęściej jednak są zalecane przez lekarza weterynarii, który zdiagnozował konkretne schorzenie. Wówczas dieta psa oparta o odpowiednią karmę doskonale wpływa na jego zdrowie i redukcję jego dolegliwości. Wśród karm leczniczych znajduje się pożywienie dla psów cierpiących na cukrzycę, alergię, psich seniorów, zwierząt otyłych, sterylizowanych, a także borykających się z nieprawidłowościami działania nerek, wątroby, żołądka, serca, skóry, itp.

undefined

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here