• Zestaw kosmetyczny dla kota

Sierść kota żeby była w dobrej kondycji wymaga regularnych pielęgnacji. Czesanie i modelowanie włosów nie wystarcza. Warto wspomóc się kosmetykami. Szampony dla kotów, odżywki do sierści, żele intensyfikujące kolor i połysk sierści, spraye pomocne przy rozczesywaniu sierści czy spraye zwiększające objętość oraz żele do układania i modelowania sierści to tylko nieliczne preparaty dla kota. W połączeniu z właściwą szczotką oraz furminatorem dadzą olśniewający efekt. Pielęgnacja kota to nie tylko dbanie o wygląd sierści ale pilnowanie również odpowiedniej długości pazurków czy choćby regularne czyszczenie uszu.
Oczywiście koty to czyścioszki więc potrafią same zadbać o siebie ale delikatna pomoc człowieka, szczególnie w przypadku kotów mieszkających w mieszkaniach na pewno nie zaszkodzi.
W arsenale kosmetyków dla kota przydałoby się posiadać krople do pielęgnacji oczu oraz uszu. Obcinak do pazurków to już chyba standard. Warto zadbać również o kilka drapaków dla kota. Lepiej posiadać kilka małych, zróżnicowanych drapaków w wielu miejscach niż jeden duży kombajn drapak.
Proszę pamiętać, że nie każdy kosmetyk dla kota przypadnie Waszemu Kocurkowi. Jeśli dotychczas nie stosowaliście kosmetyków dla kotów warto wprowadzać je pojedynczo w odstępach czasowych. Dobre, markowe preparaty dla kotów, oparte w szczególności na naturalnych składnikach będą mniej inwazyjne.